نرم‌افزار E3D یا AVEVA Everything 3D، نسل جدید نرم‌افزار‌ مدیریت و طراحی یکپارچه‌ شرکت AVEVA می باشد. این نرم‌افزار نسخه توسعه یافته و کاملتر نرم‌افزار‌های پیشین شرکت AVEVA است و بسیاری از قابلیت‌های جانبی نرم‌افزار PDMS را به صورت پیش فرض در خود دارد.

یکی از ویژگی های مهم این نرم افزار قابلیت ارتباط و یکپارچه شدن با نرم افزار کاربردی AVEVA Diagrams هست. به این ترتیب مدل سه بعدی تماما از روی نقشه های P&ID به طور اتوماتیک ساخته خواهد شد. همینطور ما همواره امکان مقایسه بین مدل سه بعدی و نقشه های P&ID را خواهیم داشت.

از قابلیت های دیگر نرم افزار AVEVA Everything 3D می توان به رابط کاربری جدید ، جذاب و سریع تر این نرم افزار نسبت به نرم افزار PDMS اشاره کرد. اصولا مدل سازی مربوط به بخش های ساپورت ،تجهیزات ، سیویل و سازه ، برق و ابزار دقیق و پایپینگ در نرم افزارE3D نسبت به نرم افزار PDMS متحول شده است . یکی دیگر از پیشرفت های عمده نرم افزار AVEVA Everything 3D یا همان E3D ، بخش مربوط به گرفتن خروج های دوبعدی در ماژول DRAW هست که نسبت به ماژول DRAFT نرم افزار PDMS پیشرفت چشمگیری داشته است.

و در آخر ذکر این نکته ضروری است که نرم افزار AVEVA Everything 3D در ماژول های ادمین و کاتالوگ نسبت به سایر ماژول ها تغییرات کمتری نسبت به نرم افزار PDMS داشته است، که با توجه به اهمیت و حساسیت این دو ماژول مدیریتی ، راه اندازی نرم افزار E3D برای شرکت ها بدون هیچگونه ریسک و نگرانی خواهد بود.

برای مشاهده ویدئوی معرفی نرم افزار AVEVA Everything 3D بر روی لینک زیر کلیک کنید.